South Portland High School


Top of the Class

Jacob (Jake) Viola, Valedictorian
Son of David and Lisa Viola
Honors/Awards: Principal's Award and Principal's Leadership Award; National Merit Semi-Finalist; Harvard University Book Award; Honors Physics Award; George Eastman Young Leaders Award; Honors Pre-Calculus Award; John Chapin AP History Award; American Citizenship Award; President's Student Service Award; Dirigo Boys State delegate (Most Outstanding Citizen of the Year, 2008); Spanish National Honor Society; National Honor Society; NFHS National Student Leadership Conference (State of Maine delegate); Hugh O'Brian Youth Ambassador; Rotary Youth Leadership Award (RYLA); Honors Sophomore English Award; History Award (2007); Honors Algebra II Award; Hugh O'Brian Award; Charles Kahill History Award; Earth Science Award; Interview Committee member for 2 Asst Principal positions; Great Schools Partnership Conference panelist.
Activities: Senior Class President; Yearbook Sr. Editor; Captain, Cross Country; Adopt-a-Homebase mentor; Leadership Committee; South Portland School Board member; INTERACT Club; South Portland Project Scholarship; Unity Project (Center for the Prevention of Hate Violence); NEASC Committee; Outdoor Track; Secondary Schools Facilities Committee; Student Senate (President, 2007-09); Math Team (Captain, 2008-09); Environmental Club; Indoor Track; Freshman Class President.
Hobbies/Interests/Community Service: Politics; outdoors; sports; laughing, Eucharistic minister at Holy Cross Church; campaign volunteer for Senator Susan Collins.
Job Information: Employed at Shaw's Supermarket.
Future Educational/Career Plans: Jake will be attending Yale University, and plans to be elected President of the United States in 2028 or 2032.

Sean Feely, Salutatorian
Son of Michael and Teresita Feely
Honors/Awards: Bausch and Lomb Honorary Science Award; Yale University Book Award; National Merit Commended Scholar; National Honor Society; Spanish National Honor Society.
Activities: Indoor Track; Outdoor Track; Vice President, Student Senate; INTERACT Club.
Hobbies/Interests/Community Service: Politics; economics; philosophy; playing guitar; writing; film-watching; tutoring middle school students.
Future Educational/Career Plans: Sean will be attending Cornell University and plans to major in economics. He would like to eventually obtain a Ph.D. and work as an economist for the federal government.

Samuel Burton Chatto
Son of Carl and Eleanor Chatto
Honors/Awards: 10th Grade English Award; AP U.S. History Award; National Honor Society; Spanish National Honor Society; Outstanding Chemistry Student; Dartmouth College Book Award; Dirigo Boys State delegate; Frederick Douglass and Susan B. Anthony Award for Humanities and Social Sciences; AP World History Award; AP Scholar; One-Act Drama Festival All-Festival Cast Award (two consecutive years); Berklee Jazz Festival participant; Jr. Varsity Lacrosse Most Improved Player.
Activities: History Club; Students for Obama (group founder/facilitator); Key Club; Drama Club; Concert Band; Wind Ensemble; Jazz Band, SPIFFY (South Portland International Film-Fancying Youth); Spanish Club; City of South Portland School Board member; South Portland High School House of Representatives; Lacrosse.
Hobbies/Interests/Community Service: Conducted research and catalogued WWII letters and scrapbooks for the South Portland Historical Society, and published an article in The Sentry about a Civil War battle that was fought in Portland Harbor; participated in an archaeological dig of the first house in Cape Elizabeth; assisted professional archaeologist at the Damariscotta River Association Archaeological Field School; volunteered at the 5th Maine Regiment Museum on Peaks Island; bell choir member, First Congregational Church, UCC of South Portland; Sunday School Superintendent; member of 275th Anniversary Committee of First Congregational Church, UCC of South Portland; portrayed a Pilgrim boy in the 2006 Emmy Award winning film, "Desperate Crossing: Untold Story of the Mayflower"; intern for Obama Campaign for Change; traveled to Mexico City with church mission group to help build a drop-in shelter for street kids.
Job Information: Intern, Tate House Museum.
Future Educational/Career Plans: Sam will be attending the College of William and Mary in Williamsburg,VA, where he plans to major in History. Sam would like to study abroad in Europe while in college, join the Peace Corps, and then become a high school history teacher.

Francis Cardona Manuel
Son of Abondio and Elma Manuel
Honors/Awards: National Honor Society; Spanish National Honor Society; Williams College Book Award; Team II Math Award.
Activities: Key Club; Spanish Club (Treasurer); INTERACT Club; Lacrosse; cast member of the South Portland High School production of "Hello, Dolly!"
Hobbies/Interests/Community Service: Playing guitar; singing; playing ping pong; spending time with friends and family; Captain, Spanish Club Team for American Cancer Society's Relay for Life event.
Future Educational/Career Plans: Francis will attend the University of Connecticut as a Pharmacy major.

Mark O'Donnell
Nephew of Maryann Reed
Honors/Awards: National Merit Commended Scholar; AP Scholar Award; Cornell University Book Award; Excellence in Spanish Award; Spanish National Honor Society; National Honor Society; Southwestern Maine Activities All-Academic Team; Excellence in Math, Team I; President's Award for Outstanding Academic Achievement.
Activities: Varsity Tennis; Varsity Soccer (received Coach's Award, 2008); JV Tennis; Freshman Baseball; Freshman Soccer; Youth Basketball League; INTERACT Club; Spanish Club; Intramural Dodgeball and Badminton.
Hobbies/Interests/Community Service: Playing Frisbee or "bro-disk"; game cube; Jack Johnson; Red Sox shirts; swimming; tutoring in the school's Learning Lab; leaf raking on beach.
Job Information: Employee at Hannaford.
Future Educational/Career Plans: Mark will be attending Bowdoin College.

Tanner Burgdorf
Son of Tim Burgdorf and Valori Sears
Honors/Awards: DAR Good Citizen Award; National Honor Society; Spanish National Honor Society; Jim Dyer Award (Indoor Track); Top Scholar in Art I; Top Scholar in "Real Life".
Activities: INTERACT Club; VP Senior Class; teacher's assistant at Kaler Elementary School; Freshman Soccer Team; JV Soccer; Varsity Soccer (Captain, 2008-09); Indoor Track; Varsity Tennis; Student World Assembly.
Hobbies/Interests/Community Service: Wood-burning furniture; photography; ceramics; painting; art; athletics; traveling; skiing; surfing; teacher's assistant at 21 Club (ESL afterschool program) and Kaler Elementary School; tutor at Memorial Middle School; American Cancer Society's Relay for Life; TRIAD leaf raking; Christmas tree sales at Millcreek.
Future Educational/Career Plans: Tanner will be attending the University of Connecticut. He plans to pursue a degree in International Business.

Andrea (Annie) M. King
Daughter of John and Julie King
Honors/Awards: Bates College Book Award; Dirigo Girls State delegate; National Honor Society; Spanish National Honor Society; Southern Maine Athletic Activities (SMAA) Leadership Summit; Maine Youth Leadership Award; Rotary Youth Leadership Award (RYLA); participant in the World Scholar Athlete Games.
Activities: Class Vice President (gr. 9 & 10); Executive Committee; Student Senate; House of Representatives; INTERACT Club; Spanish Club; Mercy Hospital Career Exploration Program; Key Club; Math Team; Varsity Basketball (Coach's Award recipient, gr. 9; Captain, gr. 12); Varsity Soccer (SMAA All Academic Award, gr. 12); Varsity Lacrosse (Captain, gr. 12); AAU Basketball; Northeast Lacrosse Club; South Portland High School's Captains Council; cast member, "Hello, Dolly!"
Hobbies/Interests/Community Service: Dancing (Cheryl Greeley Dance Studio, 9 yrs); mentor for Big Brothers/Big Sisters of Southern Maine; volunteer coach and official for South Portland Recreation Dept.; Rotary Club food drive and Christmas tree drive; TRIAD leaf raking; American Cancer Society's Relay for Life; South Portland Project Scholarship Committee, student representative; Project Unity - Student leader project to prevent hate crime at South Portland High School.
Job Information: Clerk, City of South Portland Finance Dept.
Future Educational/Career Plans: Annie will be attending Bates College in the fall.

Kevin Campbell
Son of Richard and Jane Campbell
Honors/Awards: Rotary Youth Leadership Award (RYLA); St. Michael's College Book Award; National Honor Society; Spanish National Honor Society.
Activities: Soccer; Indoor and Outdoor Track; INTERACT Club; Spanish Club; tutor at Brown Elementary School.
Hobbies/Interests/Community Service: American Cancer Society's Relay for Life; Tri-for-a Cure; TRIAD leaf raking; Rotary Club tree sales and food drives.
Job Information: Employee at Shaws Millcreek.
Future Educational/Career Plans: Kevin will be attending Boston College, majoring in Biology (Pre-Med).

Kirsten Bakke
Daughter of Arthur and Jane Bakke
Honors/Awards: Freshman and Junior Excellence in English Awards; St. Joseph's College Book Award; National Honor Society; Spanish National Honor Society; Dirigo Girls State delegate; Rotary Youth Leadership Award (RYLA).
Activities: Cross Country (Captain, gr. 12); Indoor and Outdoor Track; INTERACT Club; American Cancer Society's Relay for Life.
Hobbies/Interests/Community Service: Art; snowboarding; quilting; travel; Rotary Club Christmas tree sales; volunteer at the Children's Museum of Portland.
Job Information: Freaky Bean Coffee Company (until they closed!)
Future Educational/Career Plans: Kirsten will be attending Northeastern University and intends to study economics/marketing. She hopes to spend her junior year abroad - possibly in Italy.

Kimberly Loeffel
Daughter of Scott & Kayla Loeffel
Honors/Awards: Dirigo Girls State delegate; Student Athlete Summit nominee; National Honor Society; Spanish National Honor Society; Quarterback Club Award for Soccer; SMAA Academic All-Star; Coach's Award (Basketball); Rotary Youth Leadership Award (RYLA); captain of Soccer and Lacrosse teams; Vice President, INTERACT Club.
Activities: Varsity Girls Soccer; Varsity Girls Lacrosse; cast member of annual musical production; Spanish Club; INTERACT Club; Big Brothers/Big Sisters mentor.
Hobbies/Interests/Community Service: Dance; all sports; skiing; hanging out with friends; going to the beach; Mercy Hospital volunteer; Big Brothers/Big Sisters mentor at Brown Elementary School.
Future Educational/Career Plans: Kim will be attending the University of Vermont for nursing. She hopes to work as a traveling nurse after college and eventually settle down in a hospital position.

David Patrick Hardison
Son of Peter and Kathy Hardison
Honors/Awards: National Honor Society; Spanish National Honor Society; SMAA Athlete Summit nominee; All-Cumberland County 2nd Team Quarterback; All Academic Award (Football, Indoor Track); G. Walter Johnson Award (Football, 2008); Most Valuable Athlete (Indoor Track 2007-08 & 2008-09).
Activities: Football (Captain); Indoor Track (Captain); Baseball, INTERACT Club; Spanish Club.
Hobbies/Interests/Community Service: Sports; playing piano, drawing; cryptoquip and Sudoku; assisted with Mahoney Middle School track program; Rotary Club Christmas tree sales; volunteered to decorate Narrow Gauge Railroad Company for Halloween.
Job Information: Cashier, Shaws Millcreek.
Future Educational/Career Plans: David will be attending Bates College in the fall.

AWARDS

Andrew Gerke Memorial Scholarship
Laura Patriquin
Ann Gilmore Memorial Scholarship
Mark O'Donnell
American Sign Language Award
Nicole Horton
Art in the Park Scholarship
Allison Stack
Bartlett Family Award
Tanner Burgdorf
Beatrice and Henry Harvie Memorial Scholarship
Melissa Bodwell Brandon Emerson
Blackwood Family Scholarship
Brandon Emerson
Bob Elliot South Portland High School Spirit Award
Tyler Bickford
Class of 2000 Sherie Libby Memorial Scholarship (Most Improved Student)
Kayla Huelin
College Club of Portland Scholarship
Stephanie Lange
Community Advocates for Social Action
Alex Gingrich
Dick Smart Memorial Scholarship
Andrew Gerry, Melissa Thomes
Dora L. Small School PTA Scholarship
Tyler Esposito
Eagle Associates Scholarship
Elisabeth Soong
Edward C. Reynolds Award
Jacob Viola
Elaine Wolfson Vocal Scholarship
Alex Gingrich
Ernest C. Lamson Scholarship
Melissa Bodwell
Eva L. Alley Memorial Scholarship
Tanner Burgdorf
Flame Award
Elisabeth Soong
Frank I. Brown Elementary School PTA Scholarship
Angela Tucci
Friends of South Portland Library Award
Alex Breslin-Johnson, Kaitlin Carmichael
G. Walter Johnson Class of 1922 Scholarship
Alex Breslin-Johnson, Patricia Lusty
G. Walter Johnson Football Scholarship
David Hardison
Gary L. Diffin Memorial Scholarship
Kaycee Hendricks, Baxter Key
George J. Mitchell Institute Scholarship
Andrea King
Gorham Savings Bank Scholarship
Samuel Chatto
Harry Phillips Scholarship - South Portland Lions Club
Jessica Hanson
Helen J. Flaherty Scholarship
Amber Paradis
Helena Dyer School PTA
Robert Jordan
Hemond Award
Brandon Emerson, Tyler Esposito, Mark O'Donnell, Elisabeth Soong
Italian Heritage Center Scholarship
Alec Dacar
James E. Minott Scholarship
Timothy LaBerge
Jeff King Memorial Football Scholarship
Ryan Skillings
Jim and Elizabeth McAleney Memorial Scholarship
Samuel Helmke, Andrea King
John L. Hawkes Boys & Girls Club Scholarship
David Hardison, Andrea King, Francis Manuel, Aileen Russell, Chelsea Swiger
John A. Millington Memorial Scholarship
Jacob Viola
John E. Walker Memorial Scholarship
Francis Manuel
John Wiggin Memorial Scholarship
James Arn
Jolly John Auto City Scholarship
Laura Patriquin
Kenneth Jordan Higgins Memorial Award
Jessica Hanson
Kiwanis Club of Scarborough Scholarship
Parker Gerrish
Lancaster/McLeod Scholarship Grant - South Portland Lions Club
Kevin Campbell
Leslie E. & Mildred A. Norwood Memorial Scholarship
Mark O'Donnell
Loveitt Trust Award
Travis Gulliver
Maine Community College Scholarship
Laura Gans, Kayla Huelin, Christoper McDonald, Joseph Schneiderat, Benjamin Ward, Carrie Williams
Maine Masonic Scholarship-Grand Lodge of Maine
Khong Chour LIm
MELMAC Richard W. Tyler Principals Scholarship
Parker Gerrish
Mike Downing Scholarship
Andrew Gerry, Melissa Thomes
Nancy Carroll Memorial Scholarship
Erika Waterhouse
Nancy McHugh Memorial Scholarship
PATHS Scholarships and Awards
Shane Cook, Keith Graffam
Paul E. LaVangie Scholarship
Brianna Hawkins
Peter H. Debevoise Memorial Scholarship
Stephanie Lange
Phyllis H. Davidson Award
Stephanie Lange
Portland Pipe Line Corporation Scholarship Sean Feely,
Zachary Lailer
Portland/South Portland Boys & Girls Club Alumni Scholarship
Joseph Connolly, David Hardison, Andrea King, Chelsea Swiger, Aileen Russell
Ralph E. Cabana Scholarship
Ryan Chapin
Ray Corey Memorial Scholarship - South Portland Lions Club
Benjamin Ward
Raymond "Jack" Clarke Scholarship
John Carey
Richard W. Dow Jr. Memorial Award
Margaret Bagley
Robert E. Graff Memorial Scholarship
Kevin Campbell
Saco & Biddeford Savings Institution Scholarship
Nathan Marles
South Portland Administrators Association Scholarship
Kirsten Bakke
South Portland/Cape Elizabeth Community Chamber Scholarship
Alex Gingrich
So. Portland/Cape Elizabeth Rotary Club Scholarship
Kevin Campbell, Kimberly Loeffel
South Portland Democratic Committee Scholarship
Libby Donovan
South Portland High School Boys Soccer Boosters
Tyler Bickford, Tanner Burgdorf, Kevin Campbell, Ryan Chapin, Joseph Connolly, Alec Dacar, Anthony Haeuser, Samuel Helmke, Zachary Lailer, Mark O'Donnell
South Portland High School Faculty & Staff Scholarship
Matthew Hebert, Megan Lundgren, Patricia Lusty
South Portland High School Field Hockey Boosters Scholarship
Christie-Lee Carr, Kaylee Newcomb, Jennifer Reddy
South Portland High School Football Boosters
Andrew Gerry
South Portland High School Girls Basketball Boosters
Kelsi Conley, Brianna Hawkins
South Portland High School Girls Lacrosse Boosters
Amber Creswell, Andrea King, Kimberly Loeffel, Cassandra Lyons, Anna Rerrick, Samantha Viola, Erika Waterhouse
South Portland High School Girls Soccer Boosters
Nathasha Baxter, Amber Creswell, Kelllie Esty, Brianna Hawkins, Andrea King, Kimberly Loeffel, Cassandra Lyons, Melissa Thomes, Erika Waterhouse
South Portland High School Golf Boosters
Timothy Dodd, Sean Feely, Joseph Jones, Breanna Sanborn
South Portland High School Ice Hockey Boosters Scholarship
Nicholas Fornwalt, Dustin Matthews
South Portland High School Ice Hockey Jeff King Memorial Scholarship
Nicholas Fornwalt
South Portland High School Key Club Scholarship
Parker Gerrish, Nathan Marles
South Portland High School Latin Club Adrienne Legere
South Portland High School Music Boosters
Jamie Arn
Margaret Bagley
Natasha Baxter
Kaitlin Carmichael
Ryan Clancy
Benjamin Cobleigh
Kellie Esty
Ben Fox
Albie Gingrich
Leah Greer
Janaye Holt
Nicole Horton
Baxter Key
Johnna Landau
Megan Lundgren
Kaylee Newcomb
Laura Patriquin
Hannah Roderick
Aileen Russell
Jalana Sloatman
Elisabeth Soong
Allison Stack
Margaret Tuttle
Devon Young
South Portland High School Soychak Leadership Award
Nathan Marles
South Portland High School Spanish Club Award
Alex Breslin-Johnson, Francis Manuel
South Portland High School Swimming & Diving Boosters
Andrew Gerry
Curry Girr
Brittanie Walsh
William York
South Portland High School Track Field & Cross Country Boosters
Kirsten Bakke
Melissa Bodwell
Kaitlin Carmichael
Abbey Cook
Caitlin Ferreira
Nicole Horton
Aleesa Larson
Kaylee Newcomb
Tanner Burgdorf
Kevin Campbell
Misha Carmichael
Brandon Emerson
Sean Feely
Anthony Haeuser
David Hardison
Terry Ho
Ryan Skillings
Jacob Viola
William York
South Portland Lions Club Memorial Scholarship
Andrea King
South Portland McDonald's Scholarship
Ryan Chapin, Zachary Lailer
South Portland Police Patrolmen's Association Scholarship
Joseph Burke
South Portland Project Scholarship Awards
Alizabeth Adams
Sage Edwards
Sarah Eppich
Caitlin Ferreira
James Gilley
Whitney Gordon
Chris Gorham
Travis Gulliver
Elisabeth Harding
Alexander Hoffman
Cameron Jackson
Felicia Kennie
Adrienne Legere
Benjamin Linscott
Cassandra Lyons
Gregory Roberts
Trevor Shuster
Benjamin Spatafora
James Stubbs
Julia Tremblay
Lauren Tuttle
Dun Cai Zheng
Xiao Zheng
South Portland Super Reunion Scholarship in Memory of Ed Langlois
Brittany Bachelder
South Portland Teacher's Association Scholarship
Natasha Baxter, Tanner Burgdorf
Stella B. Lewis Scholarship
Brittany Bachelder, Morgan Daigle, Abigail Willwerth
Susanne M. M. Flagg Grant
Nathasha Baxter
Theater Excellence Award
Jalana Sloatman
Top Achieving Scholars in the Class of 2009
Jacob Viola
Sean Feely
Samuel Chatto
Francis Manuel
Mark O'Donnell
Tanner Burgdorf
Andrea King
Kevin Campbell
Kirsten Bakke
Kimberly Loeffel
David Hardison
Unity Lodge # 3 Scholarship
David Hardison
Waldo T. Skillin Elementary School PTA Scholarship
Melissa Bodwell
William H. Linskey Memorial Fund
Nicole Horton
Woman's Literary Union
Margaret Bagley

E-mail this story to a friend

Graduates

Alizabeth Leah Adams
Alpha Cruz Anastacio
Hristo Iliev Arabadzhiev
James Alexander Arn
Brittany Noel Bachelder
Margaret Elizabeth Bagley
Kirsten Anna Bakke
Ashley Morgan Ballew
Zachary David Charles Barrows
Eric Nicholas Bassols
Natasha Alyce Baxter
Ryan J. Bernier
Tyler L. Bickford
Melissa Anne Bodwell
Alex Breslin-Johnson
Tia W. Brown
Tanner Castine Burgdorf
Joseph Steven Burke
Koreylee Burnham
Anthony B. Campbell
Kevin M. Campbell
John Daniel Carey
Kaitlin Eleanor Carmichael
Misha Anzio Carmichael
Christie-Lee Elizabeth Carr
John Hewey Chambers III
Ryan W. Chapin
Samuel Burton Chatto
Leakhena Chhay
Kelly Patricia Chisholm
Ryan M. Clancy
Benjamin Abbott Cobleigh
Kelsi Lynn Conley
Sean Michael Conley
Ethan F. Connolly
Joseph P. Connolly
Abbey N. Cook
Shane A. Cook
Gregory Daniel Craven
Amber Lynn Creswell
Alec Daniel Dacar
Morgan Caroline Daigle
Brian S. Darling
Steven Paul Davis
Jessica M. DeKubber
Christopher William Deschamps
Michael Anthony DiCenso
Timothy James Dodd
Elizabeth Mary Donovan
Miranda Lynn Doughty
Seth E. Durette
Sage Ariel-Guillia Edwards
Ashley Noel Ellsworth
Victoria L. Elwell
Brandon Scott Emerson
Sarah Dempsey Eppich
Tyler Allen Esposito
Kellie Jean Esty
Sean Michael Feely
Caitlin Abril Ferreira
Nicholas Roy Fornwalt
Benjamin Martin Fox
Laura Lynn Gans
Russell J. Gaudet
Parker P. Gerrish
Andrew Tyler Gerry
Nicholas Scott Gikas
James H. Gilley
Alex Blair Gingrich
Curry Catherine Girr
Brittany Catherine Glanville
Whitney Jeanne Gordon
Christopher J. Gorham
Keith C. Graffam
Justin Matthew Gredlics
Meagan E. Greene
Leah Annie Greer
Travis John Gregory
Stephanie Lynn Griffin
Travis K. Gulliver
Anthony Sutton Haeuser
Christine N. Hall
Jessica Elaine Hanson
Elisabeth S. Harding
David Patrick Hardison
Brianna McKeen Hawkins
Katherine M. Haykus
Matthew Thomas Hebert
Samuel Johnathan Helmke
Sarah Elizabeth Henderson
Kaycee Lee Hendricks
Terry Chuong Ho
Alexander B. Hoffman
Janaye Elizabeth Holt
Nicole Samantha Horton
Kayla Fay Huelin
Gregory Manaku Ishihara
Cameron James Jackson
Lauren Elizabeth Janson
Matthew Anthony Jerome
Isaac C. Johnson
Joseph Murphy Jones
Robert Harrison Jordan
Alexander Patrick Joyce
Dennis Robert Junkins
Nicholas Alan Kalmbach
James F. Keenan
Felicia M. Kennie
Baxter Paul Key
Andrea Morgan King
Timothy Steven LaBerge
Zachary Michael Lailer
Johnna Rachel Landau
Stephanie Ann Lange
Aleesa Janet Larson
Kevin Robert Leet
Adrienne Rose Legere
Robert A. Lenihan
Khoung C. Lim
Benjamin Joseph Linscott
Sean Stephen Locke
Kimberly Guy Loeffel
Sebastian Festus Paul Lombardi
Megan Elizabeth Lundgren
Patricia Grace Lusty
Cassandra J. Lyons
Paul Patrick Maguire
Francis Cardona Manuel
Nathan Alan Marles
Brandon Wade Martin
Dustin A. Matthews
Devon Michael Maxwell
Seth Ryan McCallum
Christopher Michael McDonald
Alfred William Moore II
Jasper Spear Muse
Kaylee D. Newcomb
Mark Myles O'Donnell
Scott Michael Ouillette
Amber Mae Paradis
Holli A. Perry
Laura Ann Patriquin
John Donald Petitto
Jessica Lynn Prescott
Jennifer Nichole Reddy
Anna L. Rerrick
Kimberlee Susan Roast
Ashley Nichole Roberts
Gregory A. Roberts
Hannah Elizabeth Roderick
Rebecca Joanne Rotter
Nicholas David Roy
Aileen Maeve Russell
Breanna Lorraine Sanborn
Joseph Stephen Schneiderat, Jr.
Matthew Scott Seidl
Trevor Scott Shuster
Ryan James Skillings
Jalana Pearson Sloatman
Elisabeth Israel Soong
Benjamin I. W. Spatafora
Allison Jane Stack
Tammy Estelle Riley Stevens
James J. Stubbs II
Chelsea Elizabeth Swiger
Katie Marie Thayer
Melissa A. Thomes
Brianna Lynn Thompson
Jane Elizabeth Thorne
Tuan Quoc Tran
Julia Raine Tremblay
Jessica Tripp
Angela Marie Tucci
Lauren Marie Tuttle
Margaret Elizabeth Tuttle
Jacob Michael Viola
Samantha Christine Viola
Nathaniel Brooks Walker
Cassandra Marie Wallace
Brittanie Ann Walsh
Kimberly Ann Walsh
Benjamin Allen Ward
Erika Haylee Waterhouse
Megan S. Webster
Aaron E. Wells
John R. S. Wheeler, Jr.
Jonathan Paul Wheeler
Carrie Williams
Abigail Elizabeth Willwerth
Lindsay Michelle Woodley
William C. York
Devin Lynn Young
Dun Cai Zheng
Xiao Li Zheng